Noorwegen is een duur land. Gelukkig zijn bus- en treinkaartjes goed betaalbaar. De bus is goedkoper dan de trein.
Met de bus kun je tot diep in de Arctische uithoeken van het noorden van Noorwegen komen.
Alle regionale bussen vertrekken in Oslo vanaf een centraal busstation. Dit busstation ligt naast het Centraal Station in Oslo.
Vanaf het vliegveld van Oslo rijden er speciale shuttlebussen die je bij het busstation in Oslo brengen.
De belangrijkste busmaatschappij in Noorwegen is Nor-way Bussekspress. De bussen van Nor-way Bussekspress zijn modern en comfortabel. Met 40 busroutes heeft deze busmaatschappij het meest uitgebreide netwerk van buslijnen. Nor-way Bussekspress rijdt door heel Noorwegen, tot aan Trondheim toe.
De bussen sluiten goed aan op die van andere Noorse busmaatschappijen en op de veerboten.
Veerboten en bussen werken in Noorwegen goed samen. Als het nodig is rijd je met bus en al op een veerboot om een fjord over te steken.
In het noorden van Noorwegen zijn geen treinen en weinig bussen. Het is wel mogelijk om met de bus van Tromso naar Kiruna in Zweden te reizen maar er rijden per dag weinig bussen en vaak is er een vertraging of rijdt de bus een gedeelte van de route niet. Er rijdt ook twee of drie keer per dag een trein tussen Narvik en Kiruna.
Eigenlijk kun je in Noord-Noorwegen het beste met een auto reizen.
De eilandengroep de Lofoten in het noorden van Noorwegen trekken veel toeristen. Er zijn veerdiensten naar de Lofoten van Bodø naar Røst, Værøy en Moskenesøy en van Skutvik naar Svolvær op Austvågøy.
De stad Tromsø is met de bus van busmaatschappij NOR-WAY Busekspress bereikbaar. Er zijn van Tromsø buslijnen naar:
Tromsø ligt overigens aan de veerbootroute Hurtigruten. Deze route met de postboot loopt langs de kust van Noorwegen van Bergen naar Trondheim en Tromsø naar Kirkenes bij de grens met Finland.