De badplaatsen Estoril en Cascais liggen op loopafstand van elkaar aan de Taag, ongeveer 35 km van het centrum van Lissabon.
Vanaf het treinstation Cais do Sodré in de binnenstad van Lissabon rijdt een trein langs de vele badplaatsen aan de Taag. Caiscais is het laatste station op deze lijn.
De treinen rijden langs de oevers van de Taag tussen station Cais do Sodré in Lissabon naar Belém en Cascais.
Een rit van station Cais do Sodré naar Cascais en Estoril duurt ongeveer een half uur en kost maar 2,50 euro. Je gebruikt gewoon de groene kaartjes voor het openbaar vervoer die je voor de metro gekocht hebt.
De laatste trein tussen Lissabon en Cascais vertrekt rond 1.00 uur in de nacht.
Zoek in de trein een zitplaats aan de zijde van de rivier. Dan heb je het mooiste uitzicht op de Taag tussen Lissabon en Cascais, met zijn vele stranden en forten.
De trein stopt o.a. bij de rode brug over de Taag, in Belém en in Estoril en Cascais. Na ongeveer een half uur stopt de trein in Estoril naast het fort en het strand. Cascais is het laatste station. Dit station ligt in het centrum van de badplaats.
Station Cais do Sodré ligt in het centrum van Lissabon. Vanaf het station kun je in een paar minuten naar het centrale plein Praça do Comércio en de winkelstraat Rua Augusta lopen.
De meeste toeristen in Portugal komen aan op het vliegveld van Lissabon. Vroeger reed er een bus rechtstreeks van het vliegveld naar Cascais maar deze bus rijdt niet meer.
Als je met het openbaar vervoer naar Cascais wilt moet je altijd via het treinstation Cais do Sodré reizen.
De goedkoopste manier om met het openbaar vervoer van het vliegveld naar Cascais en Estoril te reizen is met de metro en de trein. Deze reis duurt ongeveer een uur inclusief overstappen en kost minder dan 6 euro per persoon.
Naast de aankomsthal ligt het rode metrostation Aeroporto. Koop hier bij de automaten of bij de kassa's kaartjes met minimaal een tegoed van 6 euro. Dat is voldoende voor de reis naar Cascais.
Met de metro reis je naar metrostation Alameda. Stap hier over op de metro Cais do Sodré.
Op metrostation Alameda stap je over op de metro Cais do Sodré, de groene lijn. Om over te stappen moet je overigens wel langs twee trappen naar een ander perron.
Metrostation Cais do Sodré is het eindpunt van de groene lijn.
Het treinstation Cais do Sodré ligt boven het metrostation. Iedere twintig minuten vertrekt er vanaf dit station een trein langs de badplaatsen aan de Taag. Met hetzelfde kaartje als voor de metro kun je inchecken in de trein.
Als alternatief kun je ook met de Airport bus van het vliegveld naar treinstation Cais do Sodré reizen.
Voor de aankomsthal van het vliegveld is de halte van de shuttlebus Aerobus naar de binnenstad van Lissabon. De laatste halte van deze bus is station Cais do Sodré.
Het voordeel van de bus boven de metro is dat je niet met je bagage hoeft over te stappen.
Een kaartje voor de bus kost ongeveer 3,60 euro.
Er rijdt een rode Hop-on Hop-off bus tussen Lissabon en Cascais. Er gaan echter maar zes bussen op een dag.
Een ander alternatief is een taxi van het vliegveld naar station Cais do Sodré. Een rit van het vliegveld naar station Cais do Sodré zal zo'n 12 euro kosten. Als je met meerdere mensen reist kun je de ritprijs delen.
Je kunt ook met de taxi van het vliegveld rechtstreeks naar Cascais (35 km) reizen. Dat zal je ongeveer 70 euro kosten maar over de prijs valt over te onderhandelen.
Kaartjes voor vervoer