Lissabon ligt op zeven heuvels aan de Taag. De wijk in het dal aan de Taag heet Baixa en is populair bij toeristen om zijn winkelstraten en de vele bezienswaardigheden. Baixa is het historische centrum van Lissabon.
Op de heuvels aan beide zijden van Baixa liggen de middeleeuwse wijken Alfama en Mouraria en Chaido en Bairro Alto.
De meeste toeristen gaan vooral naar de Benedenstad, Baixa. In het dal tussen twee heuvels aan de rivier de Taag ligt de populaire winkelstraat Rua Augusta, het plein Rossio en je loopt zo naar de brede boulevard Avenida da Liberdade met zijn vele luxueuze winkels en hotels.
Vanuit de Benedenstad Baixa kun je met de tram, kabeltrein en zelfs lopend de middeleeuwse wijken Alfama, Mouraria, Chaido en Bairro Alto bereiken.
Kaartjes voor de attracties van Lissabon.
(Je kunt met een E-ticket de wachtrijen overslaan).
De lift Santa Lucia is een vorm van openbaar vervoer tussen Baixa en Chaido.
Het centrum van Lissabon, de wijk Baixa, ligt precies tussen twee heuvels. Op de helling van het kasteel, Castelo Sao Jorge, liggen de smalle straatjes en steegjes van de wijken Alfama en Mouraria.
De wijken zijn op de helling van een heuvel gebouwd dus er is veel hoogteverschil. In de smalle straatjes zijn fado-bars en fado-restaurants en je kunt er goedkoop overnachten.
De wijk Alfama.
Vanuit Baixa kun je naar Alfama en Mouraria lopen. Als je niet wilt lopen kun je ook de historische tram nemen.
Voor Alfama neem je tram 28 of tram 12. Beide trams stoppen op verschillende plaatsen in Alfama. Voor de wijk Mouraria neem je tram 12.
In de smalle straatjes van Alfama zijn veel fadohuizen.
Deze attracties liggen op loopafstand van elkaar.
De gratis attracties van Lissabon
De wijk Chaido ligt op de helling van de westelijke heuvel. Hier zijn de wat duurdere winkels, theaters en cafés. Metrostation Baixa-Chaido ligt in de winkelstraat Rua Garrett. Het metrostation wordt geteeld met de wijk Baixa.
Met de lift Santa Lucia reis je gemakkelijk naar een plein in Chaido. Verder stoppen de historische trams in Chaido.
De wijk Chaido is 's nachts lekker rustig en je bent maar een paar minuten lopen verwijderd van Bairro Alto. In Chaido zijn verschillende goede hostels.
De wijk Chaido is 's nachts lekker rustig en je bent er maar een paar minuten lopen verwijderd van de cafés en bars in Bairro Alto. In Chaido zijn verschillende goede hostels.
Overdag is het nog rustig maar 's avonds openen de cafés in Bairro Alto de deuren en staan er veel mensen met een drankje op straat.
Iets hoger op de heuvel dan Chaido ligt de wijk Bairro Alto. Overdag is er in Bairro Alto niet zoveel te doen maar in de avond openen de cafés en bars in Bairro Alto hun deuren.
Drank kan buiten opgedronken worden en dat gebeurt dan ook. In de nacht is het hier op straat rond de cafés een vrolijke boel.Als je 's nachts wilt slapen moet je niet een hotel in Bairo Alto nemen.